Çağrı Koray ÖZTOPÇU

Koray Öztopçu, 26 yıllık Bankacılık tecrübesinde, Şubat 2020’den beri Tüketici Finansmanı Direktörü olarak görev yapıyor.


E-Mobilite, elektrikli araçlar , şarj istasyonu ve sürdürülebilir tüketici finansmanı bakışı odak noktasıdır. Sürdürülebilirlik kapsamında yeni ürünlerin, hem bireysel hemde tüzel müşterilere ekonomik büyümeyi de destekleyici farklı imkanlarla çalışılması; şehirlerde E-mobilitenin çatı GES dijital alışveriş kredileri desteklenmesi önemli hedefidir. Bu sürdürülebilirlik bakış açısı ; ülkemizin 2053 Karbon Nötr hedefi ile de adımları uyum sağlıyor.


Görev alanında ayrıca tüketici finansmanı alanındaki yeni büyüme stratejisinde yer alan partner üzerinden finansman işbirlikleri, dijital alışveriş kredileri de yer alıyor.


Management Trainee olarak başladığı iş hayatını; kurumsal yatırım bankacılık alanında 23 yıl sektörün en büyük şirket, holding ve uluslarası firmalarına finansal çözümler, proje finansmanı, yap işlet devret finansmanı, İslami finansal ürünler, bono ihraçları, dış ticaret ve yurtdışı finansmanda kendini geliştirdi ve Bankacılık sektörüne de yeni ürünler katmaya çalıştı.

Bankacılık da yönetim tecrübesini, Wharton School ve Columbia Üniversitesi’nde almış olduğu liderlik ve pazarlama eğitimleri ile daha ileriye taşıdı.


Sektörün gelişmesi, finansman imkanlarının Dünya piyasalarının önünde gelişime açık ve her zaman rekabetçi bir şekilde artması için , kendi alanında önemli organizasyon ve TV-Radyo programlarına konuşmacı olarak katılarak ve alanında önemli, lider gazete, dergi ve internet sitelerindeki makale-paylaşımları ile aktarımlarda bulunuyor.


Bankacılık alanındaki bilgi ve tecrübe birikimini, hem E-mobilite, yeni otomotiv ekosistemi, gelişen ve büyüyen Türkiye otomotiv sektörü ve bankacılık piyasalarının, değişen Dünya piyasaları ile uyumlu ama öncü olarak rekabet edebilecek, yeni finansal model ve bakış açıları ile aktarmaktadır.

Çağrı Koray ÖZTOPÇU © 2024 - Tüm hakları saklıdır. Tasarım ve kodlama